Як зробити звукознімач?

Як зробити звукознімач?

Звукознімач своїми руками Історія починається з моєї гітари INVASION ST300, а точніше коли я порівняв її звучання з більш серйозним інструментом. Кажуть до хорошого швидко звикаєш, напевно тому мені стало нестерпно грати на колишньому інструменті. Після тижня тужливого зневіри я затіяв переворот, а точніше перенамот Знявши і розібравши звукознімачі я побачив наступну конструкцію: котушка на пластмасовому корпусі залита парафіном, 6 металевих сердечників і феритовий магніт.

Мене трохи здивувало, що металеві сердечники виявилися роздільними (до цього я думав, що це цілісна частина). Розбирати стару котушку далі я не став, щоб на випадок невдачі зробити backup =) Тому корпус довелося робити самому.

Для цього я випиляв 8 пластин з пластмаси (товщиною ~ 2 мм), 6 з яких утворили сердечник котушки, а решта 2 обмежувальні кришки. Всі ці пластини були доведені але необхідних розмірів і склеєні разом. Труднощі тут виникає з отворами під сердечники, їх потрібно просвердлити в потрібному місці і точно по осі. Щоб не загубити заготовку я розсвердлювати отвори меншого діаметра, а далі доводив круглим надфілем, і перевіряв діаметр вставляючи сердечник. У центральній частині є отвір для установки на вісь для намотування, не руками ж мотати =) Ну ось тут найвідповідальніша частина роботи.

Для того щоб полегшити собі життя я мотав відразу в 6 ниток (що зрештою вплинуло на результат, однак про це пізніше). Вмістилося по 450 витків, і того 2700 витків (діаметр дроту 0, 08мм). Опір датчика вийшло близько 1, 5кОм, що в кілька разів менше звичайного (але про це теж потім).

При прямих руках і хорошому поводженні з дротом ця процедура займає всього пару годин. Після намотування потрібно з’єднати всі обмотки послідовно в одну (тут найважливіше, з’єднати їх в правильними напрямку).

Місця спайки потрібно ізолювати один від одного. Так як кількість витків невелика, а отже і сигнал з котушки буде не таким сильним, не буде зайвим заекранувати котушку від наведень. За розміром котушки я вирізав мідну смугу, яка одягається поверх ізольованою обмотки.

Кінці смуги заклеєні скотчем, щоб уникнути замикання екранного витка, інакше це призведе до втрати потужності на цьому витку і поганого сигналу на виході. Також всі металеві сердечники з’єднуються тонким дротом і приєднуються до екрану Екранування обмотується ізоляційною стрічкою або лейкопластиром.

Сердечники вставляються в котушку, магніт приклеюється на місце. Датчик можна встановлювати на місце і підключати.

Торкаючись теми екранировки гітари зазначу, що скрізь рекомендується з’єднувати землю зіркою, на сигнальні провідники одягати екранну захист, а негативні висновки з датчиків приєднувати до землі в самої далекої (по ланцюгу) точці, наприклад на вихідному гнізді, або якщо придбати мікрофонний двухпроводной шнур і стерео -роз’єм з гніздом (як це зроблено у мене), то на іншому кінці шнура. У такій схемі компенсуються шуми наведені на шнурі.

Так само до плюсом цієї схеми є можливість використовувати і звичайний однопроводной шнур, тоді сигнальна земля замикається на виході гітари через джек. Тут кольором зазначено: червоним — сигнальні дроти й елементи, синім — сигнальна земля, чорним — земля та екрани.

Як зробити звукознімач?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!