Навіщо адронний коллайдер?

Навіщо адронний коллайдер?

Ще зовсім недавно заголовки світових ЗМІ рясніли повідомленнями про запуск наукового понад-дива великого адронного коллайдера. Всі знали, що даний пристрій являє собою високотехнологічний прискорювач частинок, який не має аналогів у світі, але лише деяким було відомо, навіщо саме він був побудований. Ми постараємося вам це пояснити. На сьогоднішній день у фізиці панують дві основних фундаментальних концепції стандартна модель і теорія відносності Ейнштейна. Обидві теорії взаємовиключні, вченими додаються всі зусилля, щоб їх об’єднати, але поки всі спроби безрезультатні.

Вся справа в тому, що емпірично перевірити вірність якої гіпотези неможливо, так як люди ще не створили пристроїв, здатних розвивати достатні потужності для проведення подібного роду експериментів. Будівництво великого адронного коллайдера дало фізикам надію на те, що вони отримають експериментальне підтвердження правильності Стандартної моделі.

Коллайдер дає можливість відкрити завісу таємниць світобудови: розганяючи частинки до граничної швидкості, вчені отримують результати, багато в чому здатні перевернути наші уявлення про простір і час. відкриття нових, теоретично передбачених частинок. дослідження подій зародження адронних струменів.

Навіщо адронний коллайдер?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!