У чому вимірюється швидкість?

У чому вимірюється швидкість?

Багато користувачів мережі часто зустрічають скорочення: мбіт, Кб, Гб та інші. Причому не відразу виявляється очевидним чому в одних скороченнях перша буква прописна, а в інших заголовна.

Можливо, просто стиль написання? Виявляється, що не зовсім. Для кращого розуміння питання пройдемося по одиницях виміру. Одиниці виміру інформації служать для вимірювання об’єму інформації.

Перерахуємо, по зростаючій, ці самі одиниці: Біт є основою обчислення інформації в цифровій техніці і найменшою її одиницею.

1 Байт 8 біт. 1 Мегабайт 1024 Кбайт, і так далі

Одиниця виміру швидкості передачі інформації — біт в секунду, біт / с (англ. bits per second, bps) базова одиниця виміру. На більш високих рівнях мережевих моделей, як правило, використовується більш велика одиниця байт в секунду (Б / c або Bps, від англ. Буtes per second) рівна 8 біт / c.

Для позначення великих швидкостей передачі застосовують більші одиниці: Мега = мільйон біт. Кілобіт тисячі біт. Обчислюємо, скільки в мегабіт мегабайт вміщується: 125000 байт / 1024 = 122, 07.

Кбайт 122, 07. кбайт / 1024 = 0, 119. Мбайт

Разом: 1 мегабіт = 0, 12 Мбайт При швидкості 1 мегабіт в секунду, отримуємо, що за годину з мережі можна скачати: 0, 12 Мбайт * 3600 с = 432 Мбайт

До речі, один терапевт — це 1000 гігапевтов або 1000000 мегапевтов. А загін з восьми вахабітів називається вахабайт. Водночас, такий обсяг інформації за годину не завжди можна скачати, оскільки тут вступають в силу такі фактори, як завантаженість окремих сегментів мережі і швидкість обробки запитів сервера, з яким встановлюється дане з’єднання.

Компанія Сампо. ру гарантує швидкість з’єднання тільки на внутрішніх каналах, і якщо файл скачується з глобальної мережі, поза рамками міської мережі, то вищезгадані фактори часто обмежують швидкість передачі даних гранично допустимими для них значеннями. Буває, що швидкість скачування інформації з окремо взятих серверів не перевищує десятків або одиниць Кбайт в секунду, в тому числі тому, що обмеження швидкості закладено внутрішніми політиками цих серверів. Стаття А. Лебедєва Скільки байтів в кілобайті? .

У чому вимірюється швидкість?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!