З чого складається волосся?

З чого складається волосся?

Основа волосини — корінь, який розташований під шкірою і оточений волосяним мішечком — фолікулом, який з’єднується з волосяний м’язом. Фолікул розташований під шкірою голови не прямо, а під кутом, тому волосся над поверхнею шкіри зростає в ту чи іншу сторону. Корінь волосини закінчується власний цибулиною, з якої виходить волосянийсосочок, через нього волосся забезпечується живильними речовинами. Над поверхнею шкіри знаходиться сам волосся або стрижень волосини. Захисна оболонка волосини — кутикула, що покриває стержень волоса, складається з рогових пластинок (лусок), розташованих у вигляді черепиці.

Від їх стану залежить великою мірою зовнішній вигляд волосся. Ваше волосся буде красивими і блискучими, якщо рогові лусочки щільно притиснуті до волосу. Для цього після миття голову потрібно обполіскувати кислим розчином (наприклад, в 1 літрі води розведіть 1 столову ложку оцту або лимонного соку або 2 г лимонної кислоти).

Під зовнішнім шаром знаходиться пігмент, що надає волоссю колір — меланін. Саме цей шар найбільше страждає при хімічній завивці і фарбуванні волосся. З віком у волоссі зменшується вміст меланіну, через що волосся сивіє. Волос живе від одного місяця до кількох років, залежно від догляду, здоров’я людини і загального стану волосяного покриву. На голові людини налічується від 120 до 150 тисяч волосся.

На місці випали волосся з волосяного ложа зазвичай виростають нові волосся, тому навіть випадання до 100 волосся в день непомітно. Але якщо ви помітили, що ваші волосся стали рідшати, це означає, що у волосяній цибулині не розвивається новий волосся.

Це може статися через зайвої активності залоз або гормонів або порушення кровопостачання волосяного покриву. У середньому здорове волосся на голові виростають на 10-13 мм на місяць. Найшвидше вони ростуть у людей у віці 15-30 років, а після 50 років їх ріст і стан погіршуються.

Волосся отримують живлення з крові, склад якої у свою чергу залежить від загального стану здоров’я та наявності в їжі певних елементів. Якщо стан здоров’я та харчування незадовільні, то і волосся не можуть бути красивими.

Для того, щоб волосся було красивим, густим і блискучим, вам потрібна їжа, багата вітамінами групи В і білками, а також йодом, міддю, залізом. Ці корисні речовини містяться в курячих яйцях, молоці, свинині, яловичині, гречаній крупі, вівсяних пластівцях та інших продуктах. Погіршують стан волосся і сприяють їх випаданню також негативні емоції, стреси, спадковість або гормональні зміни в організмі. Якщо стан вашого волосся все ж погіршився, вони стали тьмяним і ламким, ні в якому разі не піддавайте їх додатковим навантаженням. Мийте волосся спеціальними шампунями, проведіть курс лікування волосся, не фарбуйте їх, не робіть хімічну завивку.

Також бажано провести загальне обстеження організму, адже можливо, що причина погіршення стану волосся — небудь захворювання. Ваше волосся буде красивими і блискучими, якщо рогові лусочки щільно притиснуті до волосу. Для цього після миття голову потрібно обполіскувати кислим розчином (наприклад, в 1 літрі води розведіть 1 столову ложку оцту або лимонного соку або 2 г лимонної кислоти).

Для того, щоб волосся було красивим, густим і блискучим, вам потрібна їжа, багата вітамінами групи В і білками, а також йодом, міддю, залізом. Ці корисні речовини містяться в курячих яйцях, молоці, свинині, яловичині, гречаній крупі, вівсяних пластівцях та інших продуктах.

З чого складається волосся?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!