З чого складаються зірки?

З чого складаються зірки?

Іклів Олександр. Питання. Чому влітку тепліше, ніж взимку, адже взимку сонце знаходиться ближче до Землі? Відповідь: Дійсно, Земля взимку (на початку січня) наближається до Сонця на відстань 147 млн. км. , А влітку (на початку липня) віддаляється від нього на 152 млн. км.

Це відбувається від того, що орбіта Землі злегка витягнута або, як кажуть астрономи має певний ексцентриситет. Тому зима в північній півкулі Землі завжди тепліше, ніж у південній. Але те, що зима змінюється літом, залежить зовсім не від витягнутості земної орбіти, а від нахилу Землі до Сонця, точніше до площини своєї орбіти.

Влітку Земля звернена до Сонця північною півкулею, тому поверхня в північній частині Землі нагрівається сильніше, а взимку, навпаки, північну півкулю звернене в сторону від Сонця, тому нагрівається слабкіше. Іклів Олександр. Питання. Земля рухається навколо Сонця по певній траєкторії (орбіті), яка ніколи не збивається ні на один міліметр, або ж ця траєкторія змінюється? Якщо так, то наскільки сильно?

Відповідь: На частину цього питання є пояснення в попередній відповіді. Земля циклічно наближається і віддаляється від Сонця.

Але це ще не все. У міру втрати Сонцем своєї маси через випромінювання речовини і енергії в космічний простір, орбіта Землі дуже повільно, але вірно збільшує свої розміри, тобто Земля віддаляється від Сонця. Проте, це видалення буде відчутно позначатися на кліматі Землі, лише через багато мільйонів років.

Іклів Олександр. Питання. Хто і як вимірює відстані до планет і ін космич. обьектов, а також радіуси планет, маси, їх внутрішню будову і вік?

Відповідь: Відстань до планет і зірок можна виміряти методом тригонометричного паралакса. Цей метод полягає в тому, що далекий об’єкт спостерігається з двох точок розділених певним відстанню. Тоді на тлі ще більш далеких об’єктів спостережуваний об’єкт зміститься.

Якщо відома відстань між точками спостережень і зсув об’єкта, то легко обчислити відстань до нього за правилом трикутників. В якості базису (відстані між точками спостереження) для планет застосовується радіус Землі, а для зірок радіус земної орбіти. Іклів Олександр. Питання.

Чи можна побачити на небі планети Сонячної системи неозброєним оком, і як виглядає Земля з Марса? Відповідь: Звичайно можна.

Інакше, як би стародавні астрономи вивчали рух планет. Адже тоді не було телескопів. Всього неозброєним оком можна спостерігати п’ять яскравих планет: Меркурій, Венеру, Марс, Юпітер і Сатурн.

За сприятливих умов можна помітити і Уран. Всі вони видно неозброєним оком, як яскраві зірки, але іноді можна помітити серп Венери, коли вона досягає найбільшого видимого діаметра, максимально зближуючись з Землею.

У телескоп або навіть бінокль у планет видно диски з деталями на поверхні. Земля з Марса видно так само як Венера з Землі, у вигляді яскравої зірки на тлі ранкової або вечірньої марсіанської зорі.

Прочитати про вид Землі з Марса ще можна Іклів Олександр. Питання. Існує кінець космосу? Відповідь: Всесвіт нескінченний, але поки ми вивчили область простору радіусом трохи більше 13 мільярдів світлових років.

Іклів Олександр. Питання.

З чого складаються зірки, які я бачу на небі? Відповідь: Це газоподібні кулі складаються переважно з водню. Іклів Олександр.

Питання. Чи буде коли-небудь у простого робочого зразок мене можливість злітати хоча б на Місяць? Відповідь: Звичайно буде! Років через 200) Іклів Олександр. Питання.

Чи є життя в інших куточках космосу? Відповідь: Без сумніву є, але поки вона не виявлена науковими та доказовими методами. Зараз вже знаходять планети біля інших зірок. Значить незабаром можливі прямі докази існування життя на цих планетах.

Іклів Олександр. Питання. Скільки приблизно коштує 300-мм телескоп і що можна побачити через нього, наприклад, на Марсі? Відповідь: Залежно від монтування та якості від 20000 до 100000 тисяч рублів і більше.

У такий телескоп можна побачити безліч деталей на поверхні Марса, в тому числі, якщо пощастить, і горезвісні канали. Легко буде видна форма полярної шапки, великі вулкани (найбільший — Олімп) і багато інших утворень. Але крім телескопа прозорість неба повинна бути дуже висока, інакше деталі зображення будуть мало контрастними і змазаними. Питання надіслані відвідувачами сайту та проекту ‘Астрогалактіка’.

Сторінка випущена 28. 02.

2006р. На Ваші запитання відповідає астроном Козловський А., Ідея, верстка, дизайн — Кременчуцький А. Останні зміни.

З чого складаються зірки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!